ZAJĘCIA ARTYSTYCZNO - WOKALNE

16.05.2019

Zajęcia artystyczno- wokalne kładą nacisk na aktywizowanie dzieci inspirowanie  do działań twórczych oraz wyzwalanie dziecięcej wyobraźni. Są przeznaczone   dla niewielkiego zespołu dzieci /około 9 /. Gra aktorska jest wyjątkową okazją   do osiągnięcia sukcesu przez każde dziecko, co jest bardzo ważne w pierwszym etapie kształcenia. Stymuluje bowiem „młodego aktora” do większego wysiłku, odwagi, staje się motywacją do nowych wyzwań. Daje też poczucie własnej wartości, godności i nadaje sens twórczej aktywności zarówno dziecka, jak i nauczyciela. Mam nadzieję, że obie strony będą się czuły w tej wspólnej działalności spełnione.

Główną formą stosowaną podczas zajęć wokalno – artystycznych będzie praca  w zespole. Osiąganiu założonych celów posłużą też inne, bardziej szczegółowe formy, takie jak:

• improwizacja,
  • inscenizacja,
  • teatr lalkowy, teatrzyk cieni
  • drama, kamishibai
  • indywidualna praca z tekstem
  • ćwiczenia dykcyjne, mimiczne, ruchowe,
  • śpiew,