Jasełka w DPS Drużykowa

21.12.2019

Dom pomocy społecznej kojarzy nam się ze starością, smutkiem, chorobą                      a przedszkole? Radość, zabawa, kolory, dzieciństwo. To dwa światy które pozornie nic nie łączy.

Jednak jest takie miejsce w którym  mogą się spotkać. To Dom Pomocy Społecznej                   w Drużykowej.

Przedszkolaki od trzech lat są tam zapraszane na występy . Tym razem 20 grudnia 2019r przedszkolaki z grup  „Żabki” i „Biedronki” w związku ze zbliżającym się Bożym Narodzeniem dzieci zaprezentowały „Jasełka”. Wyjazd do  to była prawdziwa wyprawa                dla maluchów, bo oprócz małych aktorów pojechały też kostiumy i rekwizyty niezbędne               do występów. Sam przejazd autobusem był nie lada frajdą. Przedszkolaki spotkały      się z cudownym przyjęciem, nagradzane były gromkimi brawami i uśmiechami.Za występ otrzymały słodkości i zaproszenie na kolejne odwiedziny. To była dla dzieci prawdziwa lekcja wychowawcza, która uczy szacunku  do osób starszych i życzliwości dla drugiego człowieka.

Takie wzruszające spotkania odległych pokoleń mają terapeutyczną moc dla obu stron, zmieniają na lepsze, wyzwalają pozytywne emocje.

Dziękujemy za zaproszenie i wspaniałe spotkanie.